RN
TwitterFacebook

Podlaskie. Trzy nowe karetki dla łomżyńskiego pogotowia ratunkowego

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Łomży (WSPR SPZOZ) otrzymała trzy nowe ambulanse. Koszt zakupu pojazdów wraz z wyposażeniem wyniósł blisko 1,5 mln zł. i został dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Przekazanie pojazdów odbyło się w czwartek (25.06).

WSPR SPZOZ w Łomży jest jednym z 14 partnerów uczestniczących w projekcie „Poprawa sytuacji epidemiologicznej w związku z zagrożeniem spowodowanym przez koronawirus SARS-CoV-2 na terenie województwa podlaskiego”. Pogotowie otrzymało wsparcie finansowe w wysokości ponad 3,5 mln zł. Środki przewidziano m.in. na zakup ambulansów medycznych, zakup sprzętu, aparatury i wyposażenia dla zespołów ratownictwa medycznego oraz zakup środków ochrony osobistej.

Łomża ze szpitalem jednoimiennym stała się w naszym regionie jednym z centrów walki z epidemią koronawirusa. Zarząd województwa uznał, że w tej sytuacji koniecznie trzeba wzmocnić i wyposażyć również szereg innych jednostek ochrony zdrowia, w tym przede wszystkim Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Łomży, której pracownikom przybyło obowiązków w warunkach zagrożenia chorobą. Stąd decyzja o wyasygnowaniu tak poważnych środków unijnych i z budżetu województwa To duży wysiłek samorządu, ale głęboko uzasadniony i bezdyskusyjny – powiedział Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

Jeden z zakupionych ambulansów trafi do filii łomżyńskiej WSPR w Wysokiem Mazowieckiem, kolejny do Zambrowa, a trzeci pozostanie w pogotowiu w Łomży. Karetki zostaną włączone do systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego po otrzymaniu stosownych zezwoleń.

Zakupione przez WSPR w Łomży ambulanse typu C zostały wyprodukowane na bazie samochodu Mercedes Benz Sprinter 419 i zostały wyposażone w nosze Medirol Extero, krzesełko kardiologiczne PENSI, defibrylator ZOLL X Series.

Projekt pn. „Poprawa sytuacji epidemiologicznej w związku z zagrożeniem spowodowanym przez koronawirus SARS-CoV-2 na terenie województwa podlaskiego” jest realizowany na kwotę ponad56,1 mln zł przy udziale 90 % dofinansowania w kwocie 50,4 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Wrota Podlasia/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 + three =