RN
TwitterFacebook

Podlaskie. Poznaliśmy laureatki konkursu “ARiMR w sercu wsi”

Boróweczki ze Srebrnego Borku w powiecie zambrowskim docenione. Znamy laureatów konkursu dla kół gospodyń wiejskich zorganizowanego przez Podlaski Oddział Regionalny ARiMR.

O zasadach i celach konkursu “ARiMR w sercu wsi” mówi dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Waldemar Szczesny:

– Konkurs skierowany był do kół gospodyń wiejskich na terenie województwa podlaskiego. Chodziło o to, żeby koła które korzystają ze środków pomocowych kierowanych do nich przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nagrały krótki, liczący od 3 do 5 minut obrazujący ich działalność, ale również sposób wykorzystania tej pomocy finansowej, którą każdego roku dostają. 

To co szczególnie cieszy organizatorów wydarzenia to duże zainteresowanie konkursem:

– Mimo, że to była pierwsza edycja tego konkursu otrzymaliśmy czternaście zgłoszeń z czego się bardzo cieszymy. Ja ze swojej strony chciałbym serdecznie podziękować za zaangażowanie tych kół i zapraszam do skorzystania z kolejnych ofert konkursowych, jakie będą ogłaszane przez ARiMR.

Oprócz Boróweczek lauratami konkursu są także Koła Gospodyń Wiejskich z Konarzyc i Długołęki. Otrzymają one od kilku tysięcy do kilkuset złotych na dalszy rozwój i nowoczesne wyposażenie. Dodajmy, że z dodatkowego wsparcia z ARiMR skorzystały w tym roku 343 Koła Gospodyń Wiejskich z woj podlaskiego. Łącznie otrzymały one prawie 2 mln zł.

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 + eleven =