RN
TwitterFacebook

Polska liryka wokalna w Zambrowie [FOTO]

Małgorzata Marczyk oraz Nazarii Kachala wystąpili przez zambrowską publicznością w koncercie „Polska liryka wokalna”. To kolejne wydarzenie kulturalne w ramach miejskich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W zambrowskim Centrum Kultury Małgorzata Marczyk (fortepian), pochodząca z Zambrowa, oraz Nazarii Kachala (tenor) zaprezentowali kompozycje najważniejszych polskich kompozytorów: Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego, Stanisława Moniuszki  oraz Ignacego Paderewskiego.

W związku z obchodzoną w naszym kraju okrągłą rocznicą odzyskania niepodległości chciałam zwrócić szczególną uwagę słuchaczy na postać Ignacego Jana Paderewskiego. Ten mąż stanu znany jest ze swojej działalności politycznej i patriotycznej, ale warto też posłuchać jego utworów muzycznych, w których tak pięknie mówi o  tym, co polskie – mówiła Małgorzata Marczyk.

Dziś o godz.16:00 w Centrum Kultury w Zambrowie odbędzie się kolejne spotkanie z muzyką poważną – przed publicznością wystąpi Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

Marcin Szczepański

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *