TwitterFacebook

Poseł Krynicka o rozszerzeniu programu 500+: Zmieniliśmy złote karuzele vatowskie na ten wspaniały program społeczny

Od lipca br. będzie można składać wnioski o przyznanie świadczenia na pierwsze dziecko w ramach rządowego programu „Rodzina 500+”. Od 2016 roku w województwie podlaskim skorzystało z niego ponad 119 tysięcy dzieci.

Rodzina 500+ to jest rewolucyjny projekt społeczno-demograficzny, z którego jesteśmy dumni jako Zjednoczona Prawica. Zmieniliśmy złote karuzele vatowskie na ten wspaniały program społeczny. Państwo Polskie chce wspierać rodziny. To jest po prostu rewolucja społecznamówiła Bernadeta Krynicka, poseł na sejm RP podczas konferencji poświęconej rozszerzonej wersji programu rządowego.

Z danych przekazanych przez Wojewodę Podlaskiego wynika, że podlaska rodzina w ramach 500+ od kwietnia 2016 roku do końca maja br. otrzymała ponad 30 tys. złotych. W sumie na Podlasie trafiło 2,4 mld złotych. Od 1 lipca z programu będzie mogło skorzystać ponad 142 tysiące rodzin, do których trafi 109 mln złotych. 

Rozszerzenie programu „Rodzina 500+” pozwala na przyznanie środków na pierwsze dziecko bez względu na dochód rodziny. Od 1 lipca br. będzie można złożyć wniosek przez Internet, za pośrednictwem: empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS i bankowości elektronicznej. Natomiast od 1 sierpnia br. w formie papierowej w gminie lub listownie, za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Złożenie wniosku do końca września 2019 r. gwarantuje, że świadczenie 500+ zostanie wypłacone z wyrównaniem od lipca. Złożenie wniosku po 30 września oznacza, że świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku. W przypadku dzieci urodzonych po 30 czerwca rodzice będą mieli aż 3 miesiące od narodzin na złożenie wniosku. Świadczenie 500+ otrzymają z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka.

Rodzice, którzy mają obecnie przyznane świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dzieci do 30 września 2019 r., składają od 1 lipca 2019 r. jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *