TwitterFacebook

Powiat zambrowski. Dzieci z Kołak Kościelnych i Sokół szalały na lodowisku

W poniedziałek, 17 lutego, dzieci i młodzież z Kołak Kościelnych i Sokół pod opieką ks. Arkadiusza Ryłki i rodziców udały się na białostockie lodowisko. Celem wyjazdu, grupy liczącej 60 osób, było propagowanie zdrowego stylu życia, nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach, rozwijanie indywidualnych zainteresowań, integracja oraz oczywiście dobra zabawa.

Uczestnicy wyjazdu chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom. Był to dla wielu osób sprawdzian swoich możliwości, mimo że niektórzy mieli po raz pierwszy na nogach łyżwy. Można było zauważyć, że dzieci, bardziej obeznane z tą formą aktywności lub ci, którzy jeżdżą na rolkach, świetnie radzili sobie pod względem techniki i umiejętności. Nie obyło się jednak bez upadków, czasem przydała się pomoc bliźniego. To była prawdziwa frajda, wszyscy bawili się znakomicie, po czym chętnie zjedliśmy posiłek w McDonaldzie.

W drodze powrotnej wspólnym wieczornym pacierzem podziękowaliśmy Bogu za mijający dzień, za wszelkie dobro, a w krótkim rachunku sumienia przeprosiliśmy za to co było złe. Szczęśliwi chodź zmęczeni wróciliśmy do naszych domów nie mogąc doczekać się kolejnych wyjazdów, które pokazują nam jak można aktywnie spędzać wolny czas bez telefonu, internetu, a przez wspólną modlitwę przybliżyć się do Pana Boga – o czym przypominał nam ks. Arkadiusz.

Tekst: Agnieszka Kalinowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *