RN
TwitterFacebook

Powiat zambrowski. Mieszkańcy mają nowe i bezpieczne drogi

Wygodnie i bezpiecznie – tak jeździ się po nowo wyremontowanych drogach w powiecie zambrowskim: powiatowej na terenie wsi Mężenin i Górskie Ponikły-Stok oraz ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zambrowie. Obie zostały przebudowane dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych. 

W ubiegłym roku w ramach Funduszu Dróg Samorządowych powiat zambrowski realizował dwa zadania:

  • przebudowa drogi powiatowej nr 2015B – ulica Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zambrowie – odcinek o długości 0,710 km
  • remont drogi powiatowej nr 2008B na terenie wsi Mężenin i Górskie Ponikły – Stok – odcinek o długości ponad 1,9 km.

Na ulicy Kardynała Wyszyńskiego w Zambrowie wymieniono nawierzchnię jezdni, zjazdów, parkingów i chodników. Przebudowano skrzyżowanie oraz wykonano regulację istniejących studzienek, kratek ściekowych kanalizacji deszczowej oraz studzienek kanalizacji sanitarnej. Wykonano remont odwodnienia i odtworzenie progów zwalniających oraz wymieniono i uzupełniono oznakowanie drogi. Na drodze zamontowano oznakowanie „aktywne przejść dla pieszych” oraz instalację systemu prewencyjnego pomiaru i wyświetlania prędkości. Przebudowana droga ma przekrój szlakowy z jezdnią o szerokości 6 m oraz chodniki i zieleńce. Wartość robót zgodnie z Umową to 3 765 400,00 zł, a dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 2 109 600,00 zł.

Przebudowa drogi powiatowej na terenie wsi Mężenin i Górskie Ponikły-Stok kosztowała 1 899 098,51 zł, z tego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych to 1 101 019,34 zł. Remontowany odcinek drogi dotyczy sieci dróg na terenie powiatu zambrowskiego i stanowi kontynuację przebudowy z 2018 roku. Droga początek bierze w miejscowości Mężenin, łącząc się z węzłem Mężenin drogi ekspresowej S8 i przebiega przez miejscowości Górskie Ponikły-Stok, Modzele-Górki, Olszewo Przyborowo – usytuowane na terenie gminy Rutki i dalej przebiega przez teren powiatu wysokomazowieckiego aż do drogi krajowej nr 66.

Wykonano jezdnię o nawierzchni bitumicznej dł. 1910 m. i szer. 5,1 m, pobocza szer. 1,0 m po obu stronach jezdni dł. 3820 m, zjazdy z kostki brukowej oraz asfaltowe i elementy odwodnienia dł. 1910 m. Wyremontowano skrzyżowanie z drogą gminną podnosząc bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Podlaski Urząd Wojewódzki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *