RN
TwitterFacebook

Powiat zambrowski: Młodzież uczyła się pierwszej pomocy i nie tylko [FOTO]

Przez trzy dni niemal 40 członków sekcji kandydackich z kilku oddziałów Nadziei spędziła na zgrupowaniu szkoleniowym. Każdy z nich chce nieść pomoc.

Zorganizowane w dniach 21 – 23 stycznia 2020 roku zgrupowanie szkoleniowe odbyło się w ośrodku Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w miejscowości Ostrożne pod Zambrowem i zgromadziło 35 uczestników wraz z instruktorami z oddziałów w Łomży, Kolnie i Zambrowie.

Młodsi i starsi kandydaci, od 10 do 16 roku życia, mieli okazję poznać podstawy działań poszukiwawczo – ratowniczych i doświadczyć pod kontrolą instruktorów trudów i specyfiki działań podejmowanych przez ratowników. Obok zajęć z pierwszej pomocy znalazło się szkolenie z samoobrony oraz ogromna ilość działań w terenie. Młodzi ludzie mieli okazję spędzić wiele godzin pośród lasów i łąk radząc sobie nie tylko ze zmęczeniem, ale także ciemnością, wiatrem, deszczem, śniegiem a nawet gradem. Wszystkie te warunki nie odstraszyły przyszłych ratowniczek i ratowników. Codziennie także młodzież uczestniczyła w mszy świętej i modlitwie.

Możemy być dumni, że nasza podlaska ziemia posiada tak dobrze zapowiadających się ochotników, podejmujących odpowiedzialność za siebie i za wszystkich, którym im przyjdzie służyć pomocą. Dziękujemy samorządowi Województwo Podlaskie za wsparcie tego pięknego dzieła wolontariatu i ratownictwa mówi ks. Radosław Kubeł, prezes Grupy Ratowniczej Nadzieja.

Grupa Ratownicza Nadzieja/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *