RN
TwitterFacebook

Powiat zambrowski. Pijany wiózł dzieci

Policjanci z zambrowskiej “drogówki”, w ciągu trzech dni, zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców. Najbardziej nieodpowiedzialnym z nich okazał się 56–letni mieszkaniec gminy Zambrów, który przewoził dwoje małoletnich dzieci mając w organizmie blisko promil alkoholu. Wszyscy zatrzymani, nierzeźwi stracili uprawnienia do kierowania i teraz dalszym ich losem zajmie się sąd.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Zambrowie, w minioną niedzielę, na terenie gminy Rutki wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. 26–letnia kobieta, tuż po 11 prowadziła vw mając blisko pół promila alkoholu w organizmie. Kolejny kierowca wpadł w ręce mundurowych w samo południe. 23–latek jechał audi mając również blisko pół promila alkoholu w organizmie. Rekordzistą okazał się jednak 55-letni mężczyzna, który w poniedziałek jechał swoim oplem mając ponad promil alkoholu w organizmie.

Skrajnie nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 56–letni mieszkaniec gminy Zambrów. We wtorek tuż przed 9 prowadził volvo, którego tor jazdy wzbudził podejrzenia policjantów.

– Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że mężczyzna, będąc w stanie nietrzeźwości, przewozi dwoje małoletnich dzieci w wieku 12 i 11 lat. Urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna dodatkowo nie posiadał przy sobie prawa jazdy – mówi  mł. asp. Agnieszka Predko z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie. 

Wszyscy zatrzymani kierowcy stracili uprawnienia do kierowania i teraz dalszym ich losem zajmie się sąd. Za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Zambrów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three + 3 =