RN
TwitterFacebook

Powiat zambrowski: Wart kilkaset tysięcy złotych samochód odzyskano pod Szumowem [FOTO]

400 tysięcy złotych – tyle wart jest samochód, którzy skradziono we Włoszech. Odzyskali go podlascy policjanci, którzy namierzyli samochód w pobliżu Szumowa. Zatrzymano dwóch mężczyzn, obaj usłyszeli zarzuty paserstwa. 

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, w ubiegły poniedziałek, 10 lutego, otrzymał informację od białostockich kolegów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu o tym, że na terenie gminy Szumowo znajduje się kradziony pojazd.

– Z ustaleń mundurowych wynikało, że jest to audi, które zostało skradzione we Włoszech na początku lutegoinformuje mł. asp. Agnieszka Predko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie.

Na miejsce natychmiast wyruszyli policjanci z “drogówki”, którzy już po kilku minutach, na jednym z parkingów przy krajowej “ósemce”, namierzyli poszukiwany pojazd.

– Policjanci, po krótkiej obserwacji, zauważyli jak do pojazdu wsiadło dwóch mężczyzn. Mundurowi wykorzystując radiowozy zablokowali dalszą drogę mężczyznom. W ręce funkcjonariuszy wpadł 54–letni obywatel Litwy oraz 41–letni Rosjanindodaje Predko.

Podejrzani trafili do policyjnego aresztu, a pojazd został odholowany na policyjny parking. Szacunkowa wartość odzyskanego pojazdu to 400 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty paserstwa i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

KPP Zambrów/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 1 =