RN
TwitterFacebook

Powiat zambrowski: Z promilami za kierownicą. Zatrzymali ich policjanci

Od jednego do blisko 2,5 promila alkoholu miało sześciu kierowców zatrzymanych przez funkcjonariuszy policji na terenie powiatu zambrowskiego. Jednego z nich zatrzymano dzięki odpowiedzialnej reakcji innych kierujących.

Mężczyzna, który miał blisko 2,5 promila alkoholu to mieszkaniec gminy Kołaki Kościelne. Swoim zachowaniem zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Czujna reakcja osób, które uczestniczyły w ruchu i szybki telefon do dyżurnego przyczyniły się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierowcymówi mł. asp. Agnieszka Predko z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie.

Do zatrzymań kolejnych nietrzeźwych kierowców doszło wczoraj, 20 sierpnia, przed południem:

– Jeden z zatrzymanych to 34-latek z Zambrowa, który jeszcze przed godziną 9 prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Miał blisko jeden promil alkoholu. Niespełna godzinę później, na terenie gminy Rutki Kossaki, w miejscu oznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zatrzymano nietrzeźwego 28-latka – dodaje Predko.

Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi grzywna do 5 tysięcy złotych, a także pozbawienie wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. Apelujemy o wyobraźnię i rozwagę. Bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od samych uczestników ruchu.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 1 =