TwitterFacebook

Powiatowy Urząd Pracy w Zambrowie nagrodzony

Powiatowy Urząd Pracy w Zambrowie otrzymał wyróżnienie oraz tytuł „LIDERA AKTYWIZACJI OSÓB MŁODYCH 2018″ w konkursie organizowanym przez Fundację Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM.

Przystąpiliśmy do konkursu ogłoszonego przez Fundację Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM i opisaliśmy nasze działania, które prowadzimy w odniesieniu do Środowiskowego Domu Samopomocy w Zambrowie. Te działania polegają na cyklicznych spotkaniach z podopiecznymi tego ośrodka i mają przybliżyć rynek pracy oraz zasady na nim funkcjonujące. Ponieważ to są w większości osoby niepełnosprawne o różnych stopniach niepełnosprawności, więc wymagało to od nas niezwykłej elastyczności, wręcz cierpliwości. W sumie podejmując się tych działań nie liczymy tutaj na wielkie efekty, ale chcemy włączyć te osoby do społeczności, żeby nie czuły się wykluczone – mówi Dariusz Olszewski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zambrowie.

Ogłoszenie wyników i rozdanie dyplomów laureatom miało miejsce podczas konferencji „Innowacje wspierające przejście z systemu edukacji na rynek pracy”, która została objęta honorowym patronatem Elżbiety Rafalskiej, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Business Centre Club. W gronie laureatów jest 29. Powiatowych Urzędów Pracy z terenu całego kraju.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *