TwitterFacebook

Prokuratura w Zambrowie sprawdza czy opiekunki żłobka nękały dzieci

Prokuratura Rejonowa w Zambrowie prowadzi śledztwo w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej dzieci uczęszczających do zambrowskiego Żłobka Miejskiego oraz niedopełnienia obowiązków przez dyrektor placówki, Elżbietę Perkowską. Panie opiekujące się dziećmi miały między innymi je szarpać.

Jak poinformował nas Rafał Kaczyński, zastępca Prokuratora Okręgowego w Łomży, Prokuratura Rejonowa w Zambrowie wszczęła śledztwo w sprawie zaistniałego w bliżej nieustalonym okresie, ale nie wcześniej niż we wrześniu 2018 r. i nie później niż do 9 kwietnia 2019 r. niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, tj. dyrektora Żłobka Miejskiego w Zambrowie poprzez nie podjęcie działań, w tym nie zawiadomienie organów ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa, naruszenie nietykalności cielesnej dzieci uczęszczających do żłobka.

Ponadto śledztwo zostało wszczęte w sprawie zaistniałego w bliżej nieustalonym okresie, ale nie wcześniej niż we wrześniu ubiegłego roku i nie później niż do 9 kwietnia tego roku naruszenia nietykalności cielesnej dzieci uczęszczających do Żłobka Miejskiego w Zambrowie przez jego pracowników. Chodzi o opiekunki dzieci, które miały je szarpać i ciągać.

Przypomnijmy, że wcześniej śledztwo w tej sprawie prowadziła Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie.

Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *