TwitterFacebook

Przedszkolaki z Zambrowa wiedzą jak spędzać czas bezpiecznie [FOTO]

W Miejskim Przedszkolu Nr 1 Akademia Malucha w Zambrowie zakończyły się Dni Bezpiecznego Przedszkola. Przez ostatni tydzień maluchy wzięły udział m.in. w happeningu plastycznym promującym zdrowy styl życia, w olimpiadzie sportowej, w pokazach ratownictwa medycznego, spotkaniach z funkcjonariuszami policji i sanepidu.

Pierwszego dnia, na przedszkolnym placu zabaw, dzieci malowały farbami na rozciągniętych foliach. Każda grupa przedszkolaków miała przedstawić pracę na temat: „W zdrowym, ciele zdrowy duch” oraz zademonstrować prozdrowotny okrzyk. Na koniec odbył się happening „Bezpieczne przedszkole dziś, bezpieczne społeczeństwo jutro”. Dzieci, pod opieką policji, przemaszerowały ulicami Zambrowa niosąc w rękach kolorowe balony i wykonane wcześniej transparenty. Drugiego dnia odbyła się XVI Przedszkolna Olimpiada Sportowa. Dzieci, razem ze swoimi nauczycielkami oraz rodzicami, wzięły udział m.in. w przejściu po kolorowych trójkątach, chodzeniu po linie i przeprawie przez tunel czy skokach na piłce. Rano, przed rozpoczęciem zajęć, przedszkolaki wzięły udział w akcji „Jestem bezpieczny, jeżdżę w foteliku”. Zambrowscy policjanci nagradzali elementami odblaskowymi dzieci, które przyjechały z opiekunami zapięte w fotelikach. Ostatniego dnia wszyscy wzięli udział w Wielkiej Grze Planszowej. Obecni byli funkcjonariusze policji, strażacy i ratownicy, którzy oprócz czytania pytań, pełnili funkcję pionków na przygotowanej ogromnej planszy. Wielką radość sprawiła dzieciom niespodzianka przygotowana przez zambrowską policję – wizyta dwóch owczarków (niemieckiego i belgijskiego), którzy na co dzień współpracują z policją.

Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz poznały sprzęt używany przez ratowników. Ponadto dzieci uczyły się przepisów ruchu drogowego i zachowania podczas wypadku. Dzięki przygotowanemu przez policjantów „miasteczku” dzieci przekonały się, czym może się skończyć nieodpowiedzialna jazda samochodem.

Program Bezpiecznego Przedszkola realizujemy od 2012 roku. W ciągu całego roku szkolnego uczymy dzieci bezpiecznych i zdrowych zachować w domu, na placu zabaw, podczas spotkań z rówieśnikami. Dzieci poznają przepisy ruchu drogowego, uczą się właściwej i bezpiecznej jazdy na rowerze. W ramach tej akcji przekazujemy naszym najmłodszym zasady zdrowego odżywiania, mówimy o tym jak ważne jest jedzenie warzyw i owoców. Ta wiedza i wpajanie właściwych nawyków będzie procentowało w przyszłości – przyznaje Grażyna Bukowska, koordynatorka akcji w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Zambrowie.

Dni Bezpiecznego Przedszkola to ogólnopolska akcja profilaktyczna, w której zambrowska placówka wzięła udział po raz 6. W tym roku odbywała się ona pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *