RN
TwitterFacebook

Region. 7000 maseczek dla Caritasu Diecezji Łomżyńskiej

Dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze ppłk Zbigniew Jankowski przekazał w środę 13 sierpnia na ręce Dyrektora Caritas Diecezji Łomżyńskiej ks. kan. dr Andrzej Mikucki 7000 maseczek ochronnych. Maseczki powstały w przywięziennej szwalni, uszyte w ramach akcji „Resort Sprawiedliwości Pomaga”.

Ilość maseczek, które powstały dzięki staraniom Służby Więziennej z Czerwonego Boru można już liczyć w dziesiątkach tysięcy. Od pierwszych dni pandemii więziennicy rozpoczęli akcję wspierania wielu instytucji w ten ciągle najważniejszy środek ochrony przed wirusem. By skuteczniej pomagać dyrektor jednostki ppłk Zbigniew Jankowski podpisał porozumienie z Polskim Związkiem Łowieckim z Łomży. Myśliwi dostarczali materiał a więziennicy dbali o to by powstawały z niego jak najlepiej uszyte maseczki. Szpitale Łomży, Zambrowa, Ostrowi Mazowieckiej, gmina Łapy, Izba Administracji Skarbowej to tylko niektórzy z obdarowanych.

Tym razem 7000 maseczek trafiło do Caritasu Diecezji Łomżyńskiej. Ten jakże potrzebny dar przyjął z rąk dyrektora ZK w Czerwonym Borze ppłk. Zbigniewa Jankowskiego ks. kan. dr Andrzej Mikucki.

Caritas Diecezji Łomżyńskiej to powołana w 1990 roku organizacja zajmująca się przede wszystkim pomocą charytatywną. Łomżyński Caritas prowadzi też działalność rehabilitacyjną osób chorych czy akcję pomocy Ukrainie. Nie jest to jedyna pomoc dla Caritasu z jaką pospieszyli więziennicy z Czerwonego Boru. Wcześniej Dyrektor jednostki ppłk Zbigniew Jankowski przekazał na rzecz „Caritas bliźnim” wycofany z użytkowania pojazd marki Citroen Jumper.

Tekst i zdjęcia: kpt. Dariusz Śmiechowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen + nine =