RN
TwitterFacebook

Region. Grupa Ratownicza Nadzieja otrzymała klucze do więźniarki [FOTO]

Pojazd, który do tej pory wykorzystywał Zakład Karny w Czerwonym Borze, został przekazany Grupie Ratowniczej Nadzieja. Ma on pomóc przy prowadzeniu działań poszukiwawczo-ratowniczych.

Będzie nam służyła jako samochód wsparcia. Zdarza się, że akcje poszukiwawcze trwają przez kilka dni, więc tak duży pojazd będzie nam służył do transportu agregatów prądotwórczych, namiotów i sprzętu bytowego. Jego wielką zaletą jest duży gabaryt i w oparciu o to będziemy mogli prowadzić działania na wyższym poziomiemówi ks. Radosław Kubeł, prezes Grupy Ratowniczej Nadzieja, który odebrał dzisiaj (15.07.) z rąk dyrektora ppłk Zbigniew Jankowski kluczki do więźniarki. Pojazd w najbliższym czasie zostanie dostosowany do potrzeb grupy tak, aby jak najlepiej wykorzystać jego potencjał.

Przy okazji ratownicy przekazali zaświadczenia o ukończeniu warsztatów z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych przypadkach zagrożenia życia lub zdrowia dla funkcjonariuszy i pracowników Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, którzy brali w nich udział na początku lipca. Jest to efekt wieloletniej współpracy ze Służbą Więzienna.

Przeprowadziliśmy już wiele szkoleń na terenie całego województwa. Wspólnie organizowaliśmy też ćwiczenia z ewakuacji aresztu śledczego w Białymstoku. To szkolenie, które tu się odbyło wpisuje się w tę współpracę – podkreśla Kubeł.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five + one =