RN
TwitterFacebook

Region. Maseczki od myśliwych i więzienników trafiły do ośrodka w Długoborzu

Czterysta maseczek ochronnych trafiło do Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Świętego Jana Pawła II w Długoborzu. Ten dar możliwy był dzięki doskonałej współpracy Zakładu Karnego w Czerwonym Borze z Polskim Związkiem Łowieckim z Łomży.

Współpraca Zakładu Karnego w Czerwonym Borze z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Łomży trwa od początku stanu pandemii w Polsce. Placówki porozumiały się w sprawie szycia maseczek. Myśliwi dostarczali materiał, a więziennicy stworzyli doskonale prosperującą szwalnię, co przełożyło się na tysiące maseczek regularnie trafiających do najbardziej potrzebujących. Efekty tej współpracy trafiły do placówek służby zdrowia Łomży, Ostrowi Mazowieckiej czy Zambrowa a także instytucji wspierających ubogich czy bezdomnych.

Tym razem beneficjentem był Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Świętego Jana Pawła II w Długoborzu. Placówka świadczy na co dzień usługi dydaktyczne, opiekuńcze, wychowawcze, rehabilitacyjne dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim (w wieku 5-24 r. ż.), w tym ze sprzężeniami (autyzm, niepełnosprawność ruchowa) oraz dla dzieci zagrożonych niepełnosprawnością w wieku od urodzenia do momentu podjęcia nauki w szkole.

W miniony wtorek, 2 czerwca, dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze ppłk Zbigniew Jankowski oraz członek zarządu okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Łomży pani Urszula Sokólska przekazali na ręce dyrektor ośrodka pani Katarzyny Jakimiuk- Baran 400 maseczek.

Tekst: kpt. Dariusz Śmiechowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *