RN
TwitterFacebook

Region. Myśliwi przekazali kolejną partię maseczek ochronnych [FOTO]

Caritas Diecezji Łomżyńskiej, Grupa Ratownicza Nadzieja i Szpital Powiatowy w Zambrowie – to kolejne podmioty, które zostały zaopatrzone w maseczki ochronne uszyte z inicjatywy myśliwych. Akcja “Myśliwi lekarzom i pielęgniarkom” nabiera tempa. 

Tym razem myśliwi przekazali 2,5 tysiąca maseczek – 500 z nich trafiło do Caritas Diecezji Łomżyńskiej, 1300 do Grupy Ratowniczej Nadzieja, a 700 do Szpitala Powiatowego w Zambrowie. 

– Myśliwy to też mamy, to też tata, przede wszystkim głowy rodzin, to też członkowie rodzin, dlatego gdzieś tam nasza pasja odeszła w tym momencie na bok, a staramy się zebrać w tym wszystkim, żeby pomóc tym, którzy stoją na pierwszej linii – mówi Urszula Sokólska, członek zarządu okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego i dodaje, że początkowo chciano zakupić maski, ale okazało się, że to nie jest takie proste, bo są one praktycznie niedostępne.

Dlatego najpierw zebrano środki na zakup fizeliny, z której potem więźniowie z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze uszyli maseczki.

– Myśliwi zgłosili się do nas z prośbą o przyłączenie się do kordony szycia maseczek. Nasza współpraca polega na tym, że myśliwi dostarczyli materiał, z którego skazani z naszej jednostki szyją maseczki. Robimy to bezpłatnie.

Wcześniej maseczki zostały przekazane pracownikom Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży oraz Szpitala Powiatowego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrowi Mazowieckiej.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × one =