TwitterFacebook

Region. Na dniach ruszy remont DK63. Będą utrudnienia

Odcinek Wygoda – Zambrów idzie do wyczekiwanego remontu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała wykonawcy plac budowy krajowej 63. Pierwsze roboty ruszą pod koniec przyszłego tygodnia.

Prace w przyszłym tygodniu rozpoczną się na tych najbardziej wyeksploatowanych odcinkach, natomiast od wiosny przyszłego roku inwestycja rusza na całym fragmencie. Docelowo droga ma uzyskać nośność do 11,5 tony na oś, co umożliwi obsługę ciężkiego ruchu. Na skrzyżowaniach powstaną pasy do skrętu w lewo, obok dodatkowa jezdnia do obsługi posesji i ścieżka rowerowamówi Rafał Malinowski rzecznik GDDKiA oddział w Białymstoku.

Umowa na przebudowę 8-kilometrowego odcinka krajówki, została podpisana w 2017, a jej remont miał zakończyć się do końca tego roku, są jednak opóźnienia:

To przesunięcie w czasie jest spowodowanie tym, że realizację robót poprzedziła konieczność uprzedniego uzyskania odstępstwa od warunków technicznych w ministerstwie, co trochę trwało. Poza tym  potrzebne był niezbędne decyzje wodno-prawne i uzgodnienia z Wodami Polskimi – wyjaśnia Malinowski.

Teraz całość ma być gotowa do końca 2020 roku. Do tego czasu ruch na drodze Łomża – Zambrów fragmentami będzie odbywał się wahadłowo. Przebudowa odcinka kosztuje ponad 44 miliony złotych.

MB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *