RN
TwitterFacebook

Region. Najmłodsi będą rozwijać swoje zainteresowania

Zarząd Województwa przyznał w czwartek (17.09) dotacje z funduszy europejskich, dzięki którym zostaną sfinansowane zajęcia dodatkowe w przedszkolach w siedmiu gminach województwa podlaskiego. Te zajęcia to m.in. doskonalenie języków obcych, zajęcia informatyczne, matematyczne, ale także zajęcia pobudzające kreatywność, ciekawość świata. Wsparcie otrzymały m.in. gminy z powiatu zambrowskiego i wysokomazowieckiego. 

Lepszą edukację przedszkolną będą mieć dwie szkoły z gminy Szumowo. Projekt Fundacji Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych MACTO będzie realizowany w Szkole Podstawowej w Srebrnej oraz w Zespole Szkół w Szumowie. Łącznie projektem zostanie objętych 103 dzieci w wieku przedszkolnym uczęszczających do oddziałów/punktów przedszkolnych znajdujących się w wyżej wymienionych szkołach. Wsparcie w wysokości ponad 114 tys. zł. zostanie przeznaczone na działania związane z poszerzeniem oferty edukacyjnej przedszkoli, które będzie dostosowane do indywidualnych potrzeb dzieci. Projekt został zgłoszony do lokalnej grupy działania Brama na Podlasie.

Kolejny projekt Fundacji Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych MACTO obejmie aż cztery szkoły. Wsparciem tutaj zostaną objęte dzieci w wieku przedszkolnym uczęszczające do oddziałów/punktów przedszkolnych znajdujących się w: Szkole Podstawowej w Dąbrówce KościelnejSzkole Podstawowej w Wyszonkach KościelnychSzkole Podstawowej w Rudce oraz Szkole Podstawowej w Wojnach Krupach. Z poszerzonej oferty edukacyjnej skorzysta łącznie 134 dzieci, w tym dwoje dzieci z niepełnosprawnościami. Wsparcie na ten projekt to ponad 100 tys. zł. a partnerami w projekcie będą aż trzy gminy: gmina Szepietowogmina Klukowo i gmina Rudka. Projekt został zgłoszony do lokalnej grupy działania Brama na Podlasie.

Wrota Podlasia/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × 2 =