RN
TwitterFacebook

Region. Noga z gazu. Policja prowadzi kaskadowy pomiar prędkości

Dziś na drogach policjanci prowadzą kaskadowy pomiar prędkości. W akcji bierze udział 5 tysięcy funkcjonariuszy z całego kraju. Tylko dzisiaj rano na podlaskich drogach doszło do 2 wypadków.

Działania pn. “Kaskadowy pomiar prędkości” prowadzone są 9 lipca 2019 roku w godz. od 6 do 22 na terenie całego kraju. Wszystko po to, by zminimalizować ilość wypadków drogowych.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, przez kilka patroli. Są one ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju.

W ramach działań będą prowadzone pomiary prędkości zarówno statycznie, co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach,

Szczególnym nadzorem są objęte te miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

oprac.pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × three =