RN
TwitterFacebook

Region. Nowe alkomaty trafiły w ręce policji [FOTO]

Nowy sprzęt do badania trzeźwości dla policjantów w regionie. Komendy Policji z Łomży, Zambrowa, Grajewa, Kolna i Wysokiego Mazowieckiego otrzymały dziś (19.06.) po dwa alkomaty w ramach działań związanych z poprawą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Zostały one przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży. To nie pierwsza nasza taka inicjatywa – informuje dyrektor łomżyńskiego WORDu, Mirosław Oliferuk:

– Nie jest to jakaś taka akcja, która jest jednorazowa. My zakupiliśmy przez te lata kilkadziesiąt Iblow’ów i wiele sprzętu, który pomaga właśnie policji w ruchu drogowym w ich bezpośredniej pracy. Zależy nam na tym właśnie, żeby ten sprzęt dotarł bezpośrednio na drogę, dotarł wtedy kiedy on jest najbardziej potrzebny. 

Te małe urządzenia są nieocenione w pracy policjantów – mówi nadkomisarz Dariusz Matynka, z-ca naczelnika wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku:

– Jest to przyrząd do badania stanu trzeźwości. Bardzo szybki, skuteczny, który pomoże zapewne policjantom w codziennej pracy. Mam nadzieję, że świadomość kierujących iż policjanci coraz więcej takich urządzeń mają będzie to jednym z powodów, dla których zastanowią się za nim usiądą w stanie nietrzeźwości za kierownicę. 

Alkomaty Iblow, które otrzymali dzisiaj policjanci wyróżniają się tym, że pozwalają na szybkie pomiary bez użycia i wymiany ustnika.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × five =