RN
TwitterFacebook

Region. Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Zambrów i Wysokie Mazowieckie [FOTO]

Zambrów i Wysokie Mazowieckie odwiedził dzisiaj (2.07.) premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu spotkał się z mieszkańcami i samorządowcami, którym wręczył symboliczne czeki na inwestycje w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W Wysokiem Mazowieckiem premier Mateusz Morawiecki mówił m.in. o modelu rozwoju zrównoważonego:

– Takiego rozwoju, który trafia tutaj, także do Wysokiego Mazowieckiego, do powiatu z podlasia. Ten Fundusz Inwestycji Lokalnych to jest instrument z jednej strony poprawy życia mieszkańców, ale przede wszystkim to środki, które mają nam też pozwolić wyjść z kryzysu po koronawirusie.  

Starosta wyskomazowiecki Bogdan Zieliński odebrał z rąk premiera symboliczne czeki na lokalne inwestycje:

– Pan premier przyjeżdża tutaj do nas, do powiatu wysokomazowieckiego, do miasta Wysokie Mazowieckie, aby wręczyć symboliczne czeki na inwestycje samorządowe. Łącznie do naszego powiatu przyjdzie z tego instrumentu 15 milionów złotych.

W Zambrowie premier wspominał swoją ostatnią wizytę:

– Niedawno odwiedziłem tu firmę Monolit. W kryzysie trzeba było stać razem i działać szybko. Ta firma to jeden z przykładów setek tysięcy firm, gdzie zadziałaliśmy szybko i uratowaliśmy kilka milionów miejsc pracy. Jak jest praca to cieszymy się, ale nam groził kataklizm na rynku pracy. To dzieje się w Hiszpanii, Włoszech czy Wielkiej Brytanii. My byliśmy jak monolit prezydent-sejm-rząd i uratowaliśmy wiele miejsc pracy – mówił.

Samorządowy z powiatu zambrowskiego w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymali ponad 7,6 mln złotych. 

Jeszcze dzisiaj premier odwiedzi Grajewo. 

BB/jt/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *