RN
TwitterFacebook

Region. Samorządowcy intensywnie pracując nad utworzeniem międzygminnego schroniska dla zwierząt

Coraz bliżej budowy międzygminnego schroniska dla zwierząt. Wczoraj (6.08.) miał miejsce konwent w tej sprawie. Wzięli w nim udział wójtowie i burmistrzowie powiatów łomżyńskiego i zambrowskiego.

W ciągu najbliższych tygodni podpiszą oni porozumienie dotyczące budowy międzygminnego schroniska – mówi wójt gminy Jedwabne, Adam Niebrzydowski:

– Pierwszym krokiem jakim podejmiemy to będzie właśnie porozumienie, które będzie można powiedzieć takim wstępem do przygotowania planu funkcjonalno-użytkowego oraz analizy zbudowania tego schroniska, adopcji terenu całego oraz później jego utrzymania. Także w najbliższych tygodniach myślę, że zapadnie już taka decyzja o podpisaniu porozumienia. 

Samorządowcy chcą, żeby schronisko było zaledwie tymczasowym miejscem pobytu zwierząt:

– Oglądaliśmy takie schronisko w warmińsko-mazurskim. Też takie międzygminne. My troszeczkę chcemy zrobić inny rodzaj tego schroniska. Przede wszystkim oprzeć się o stowarzyszenia, towarzystwa opieki nad zwierzętami i wolontariat. Żeby po prostu te psy jak najmniej przebywały w tym schronisku, a jak najszybciej znajdywały nowego właściciela. Na tym nam bardzo zależy. 

Schronisko ma powstać na terenie powiatu zambrowskiego. Dom znajdzie w nim od 300 do 350 zwierząt.

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *