RN
TwitterFacebook

Region. Wyniki matur 2019. Kiedy i gdzie sprawdzić czy zdałeś?

W czwartek (04.07) maturzyści poznają wynik egzaminu dojrzałości. Ci, którzy zdali – odetchną z ulgą i w pełni rozpoczną wakacje, ci którzy oblali, będą poprawiać w sierpniu. CKE opublikowała już harmonogram sprawdzenia wyników matur – sprawdźcie, gdzie ich szukać.

Ogólnopolskie wyniku matura 2019 zostaną ogłoszone w czwartek (04.07) podczas konferencji prasowej z i udziałem Ministra Edukacji Narodowej oraz dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Tego samego dnia uczniowie będą mogli odebrać swoje dokumentach z placówek.

Jednak nie trzeba czekać do otwarcia szkoły. Wyniki będą dostępne również elektronicznie. Na stronach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej zostaną uruchomione portale na których, po zalogowaniu się, można sprawdzić wyniki swojej matury. Do tego są potrzebne login i hasło, które rozdawano w szkole.

I tak, maturzyści z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego swoje wyniki mogą sprawdzić pod adresem: wyniki.oke.lomza.pl. Natomiast maturzyści z województwa mazowieckiego powinni wejść na stronę: okewarszawa.azurewebsites.net.

Wyniki będą udostępniane w systemach informatycznych 4 lipca br. pomiędzy godziną 8:00 a 10:00. OKE w swoim komunikacie poinformowała, że wyniki nie będą dostępne po północy.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *