RN
TwitterFacebook

Remont posterunku policji w Szumowie na finiszu [FOTO]

Dobre wiadomości dla mieszkańców Gminy Szumowo. Coraz bliższa jest data reaktywacji posterunku policji w ich miejscowości. Aktualnie dobiegają końca prace remontowe pomieszczeń, gdzie będzie się on mieścił. Trwają już procedury odbiorowe.

W ramach prac wymienione zostały istniejące posadzki z wykładzin na posadzkę z płytek ceramicznych, wymiano okładziny z glazury w sanitariacie, pomalowano ściany i sufity, wykonano lamperie z tynku mozaikowego, zamontowano parapety i listwy z płyty meblowej na ścianach, wymiano stolarkę drzwiową, okładziny z płytek ceramicznych i balustrady schodów zewnętrznych. Wymieniono również urządzenia sanitarne oraz rozbudowano instalacje wodno – kanalizacyjne. Prace polegały też na różnego rodzaju robotach elektrycznych.

Przypomnijmy, że we wrześniu tego roku Samorząd Powiatu Zambrowskiego, w obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, przekazał Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pomieszczenia po byłym posterunku policji w Szumowie. Wszystko po to, aby móc reaktywować zlikwidowaną trzy lata temu jednostkę.

8 września 2016r. Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak zawarł porozumienie z Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku nadinsp. Danielem Kołnierowiczem w wyżej wymienionej sprawie. Na ten cel Starostwo Powiatowe w Zambrowie przekazało Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku 90 tys. zł. oraz 10 tys. zł. na zakup pojazdu policyjnego dla Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie.

Tego samego dnia, w obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, podpisano również porozumienie, w którym zadeklarowano podjęcie wszelkich możliwych działań zmierzających do powstania tego posterunku w najbliższym czasie, co w znaczący sposób ma zwiększyć bezpieczeństwo publiczne w Gminie Szumowo. Porozumienie podpisali: Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinsp. Daniel Kołnierowicz, Komendant Powiatowy Policji w Zambrowie mł. insp. Andrzej Puchalski, Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak, Wicestarosta Zambrowski Stanisław Rykaczewski oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zambrowskiego Sławomir Baran.

Warto przypomnieć, że w województwie podlaskim udało się dotąd reaktywować posterunki policji m.in. w Łysych, Czarnej Białostockiej, Bakałarzewie czy Czyżewie.

Starostwo Powiatowe w Zambrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *