TwitterFacebook

Rezonans w Zambrowie – badania refundowane przez NFZ

W Szpitalu Powiatowym w Zambrowie można już wykonywać badania rezonansem magnetycznym finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Z badań skorzystać mogą oczywiście nie tylko mieszkańcy powiatu zambrowskiego, ale też pacjenci ze wszystkich sąsiednich powiatów.

Pracownia rezonansu magnetycznego, działająca w zambrowskim szpitalu od początku grudnia br. wykonuje badania finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Badania przeprowadzane są na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza pracującego w zakładzie ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, np. poradni specjalistycznej, mającej podpisaną umowę z NFZ.

Jeżeli ubiegamy się o sprzęt tak bardzo poważny, to oczywiście on jest kierowany do mieszkańców przede wszystkim Zambrowa i okolic powiatu zambrowskiego, ale również, krótko mówiąc, do naszych sąsiadów, oczywiście Łomża, cały powiat łomżyński – mówi Jan Bajno, zastępca prezesa spółki Szpital Powiatowy w Zambrowie. – Kolejki nie są duże, w tej chwili około tygodnia – wyjaśnia rozmówca Radia Nadzieja i dodaje, że zambrowski szpital dysponuje bardzo nowoczesnym sprzętem. – Sprzęt mamy bardzo dobry, bo jeden z lepszych w województwie podlaskim, trzyrzędowy, super sprzęt, obraz jest idealny – wyjaśnia. Badanie rezonansem jest dość kosztowane, teraz wystarczy skierowanie wystawione przez lekarza-specjalistę. – Badanie średnio kosztowało około 500 zł, to wcale nie tak tanio dla takiego nazwijmy Kowalskiego. Staraliśmy się i tak wykonywać tylko po kosztach, ale jednak to jest znaczny wydatek z budżetu rodziny. W tej chwili jest to w formie nieodpłatnej na NFZ – uzupełnia główny księgowy zambrowskiego szpitala.

Pracownia wykonuje m. in. badania głowy, szyi, klatki piersiowej, jamy brzusznej, nadnerczy i stawów. Badania rezonansem magnetycznym stanowią nieocenione narzędzie we wczesnym rozpoznawaniu i ocenie wielu chorób.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *