RN
TwitterFacebook

Ruszyła zbiórka pieniędzy dla pogorzelców z gm. Rutki

Pasza dla krów, bele, pomoc w porządkach i wsparcie finansowe. To wszystko potrzebne jest już teraz dla pogorzelców z miejscowości Szlasy Mieszki w gm. Rutki.

W piątek spaliło się tam duże gospodarstwo rolne, spłonęły garaże ze sprzętem, altany i obory. Na szczęście nikomu nic się nie stało, udało się też uratować wszystkie zwierzęta podkreśla wójt gm. Rutki Dariusz Modzelewski.

Trzeba tu podziękować sąsiadom, którzy szybko ewakuowali i zabezpieczyli zwierzęta. Udało się uratować 80 krów i dwa pieski – mówi wójt gm. Dariusz Modzelewski.

Pierwsze informacje, jakie dotarły do wójta, mówiły o tym, że syreny wyją, bo pali się garaż.

Kiedy dojechałem na miejsce, zobaczyłem jaką powierzchnią zajęte jest gospodarstwo. Stałem przerażony. Na miejscu była dopiero pierwsza ochotnicza straż, po niej już tylko dojeżdżał samochód po samochodzie. W sumie na miejscu pracowało 20 jednostek strażaków z całego regionu. Akcją dowodził Białystok – przypomina wydarzenia wójt.

Trwa szacowanie strat. Mogą sięgać nawet ponad miliona złotych. Spaleniu uległy budynki gospodarcze. Sprzęt rolniczy m.in. kombajny zbożowe, kosiarki, ładowarka, przyczepy, opryskiwacz, siewnik. Ogień strawił prawie 200 bel słomy i 60 bel siana.

Teraz gmina, sąsiedzi, apelują o pomoc. Prowadzone są zbiórki potrzebnej paszy i zbiórka pieniędzy. Link do niej znajdziecie poniżej.

https://zrzutka.pl/nuwas4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *