RN
TwitterFacebook

Szumowo: Za nami VIII Przegląd Piosenki Patriotycznej „Jestem Polakiem”

Dwanaście zespołów reprezentujących ośrodki dla osób z niepełnosprawnością wzięło udział w VIII Przeglądzie Piosenki Patriotycznej „Jestem Polakiem”. Zabrzmiały najbardziej znane i wzruszające utwory.

Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, następnie na scenie zaprezentowały się zespoły reprezentujące: Środowiskowy Dom Samopomocy z Zambrowa, Warsztat Terapii Zajęciowej „Caritas” Diecezji Drohiczyńskiej z Bielska Podlaskiego, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Długoborzu, „Przyjaciele Karmelu” z Warsztatu Terapii Zajęciowej Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus z Siemiatycz, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Białostockiej w Mońkach, Zespół Szkół Specjalnych w Starym Lubiejewie, Szkołę Podstawową nr 46 Specjalną w Białymstoku, Warsztat Terapii Zajęciowej w Białymstoku, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Białymstoku, Dom Pomocy Społecznej w Łomży, Warsztat Terapii Zajęciowej w Nowej Woli oraz Warsztat Terapii Zajęciowej Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Szumowie. Zabrzmiały takie utwory, jak „Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Żeby Polska była Polską” i  „Przybyli ułani pod okienko”.

W sumie na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie wystąpiło ponad 100 osób, które za udział otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Przegląd odbył się 14 listopada. 

oprac. pg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *