RN
TwitterFacebook

Szumowo: Niepełnosprawni na zajęcia będą przyjeżdżać nowym autobusem

Do Warsztatu Terapii Zajęciowej Zgromadzenia Sióstr Służek NMPN w Szumowie trafił nowy autobus. To z pewnością ułatwi placówce funkcjonowanie.

Nowy autobus marki CMS Auto /Mercedes-Benz Sprinter 519 CDI wyposażony jest w 21 miejsc ( kierowca + 20 pasażerów) i przystosowany  do przewozu 2 osób na wózkach inwalidzkich. Zakup autobusu dokonał się dzięki przychylności i pomocy Podlaskiego Oddziału PFRON, który w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” na zakup pojazdu przekazał środki finansowe w wysokości 250 000 zł, jak również lokalnych samorządów: Powiatu Zambrowskiego, Miasta Zambrów, Gminy Szumowo i Gminy Zambrów, które na ten cel przekazały środki finansowe w łącznej wysokości 67 217 zł. (Powiat  Zambrowski przekazał na ten cel 22 217 zł. Miasto Zambrów, Gmina Szumowo i Gmina Zambrów przekazały po 15 000 zł). Dodatkowo wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman przekazał bon podarunkowy o wartości 1000 zł na doposażenie zakupionego samochodu.

Całkowity koszt zakupu autobusu wyniósł 317 217 zł. Pojazd umożliwi sprawny dowóz uczestników na zajęcia terapeutyczne w Warsztacie, jak również odwożenie uczestników po zakończonych zajęciach.

Uroczyste przekazanie kluczy odbyło się 6 listopada. Aktu poświęcenia dokonał Ks. Sławomir  Grodecki – proboszcz parafii Szumowo. Słowa podziękowania za dofinansowanie i przekazanie autobusu dla potrzeb placówki przekazała kierownik Warsztatu  – s. Agata Falkowska:

Czujemy się dzisiaj bardzo obdarowani. Cieszymy się i dziękujemy, że wśród wielu podejmowanych przez Państwa  zadań, przedsięwzięć, inwestycji zawsze liczy się Człowiek, a w sposób szczególny ten potrzebujący wyjątkowej troski,  wsparcia i pomocy. Święty Jan Paweł II powiedział, że „Człowieka trzeba mierzyć miarą „serca”. Państwa zrozumienie, wrażliwość na potrzeby innych, a za tym idące konkretne decyzje  i  pomoc są wyrazem wielkości, otwartości i dobroci Państwa  serc. 

W geście wdzięczności uczestnicy WTZ wystąpili z wiązanka pieśni patriotycznych,  przedstawili spektakl pt. „Samotny bo niekochany” oraz wręczyli  wykonane przez siebie drobne upominki.

Zaproszeni goście podkreślili ogromną rolę i znaczenie jakie pełni Warsztat Terapii Zajęciowej w Szumowie w procesie rehabilitacji i integracji społecznej osób niepełnosprawnych.

WTZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *