TwitterFacebook

Trwa remont zambrowskiej pływalni

Po piętnastu latach Pływalnia Miejska w Zambrowie doczeka się gruntownego remontu. Obiekt przy ulicy Wyszyńskiego już jesienią będzie nie do poznania.

Zakres remontu jest dosyć szeroki, od spraw technologicznych, technicznych na podbaseniu, poprzez przebudowę części pomieszczeń w części użytkowej, wymianę okładzin niecek basenowych. Jaka będzie z tego korzyść? – Mniej będzie problemów z utrzymaniem jakości wody. Po piętnastu latach pracy, stan tych niecek wymagał szybkiej już reakcji, bo groziło to problemami sanitarnymi – tłumaczy nam Jerzy Przychodzeń, kierownik zambrowskiej pływalni.

To, co najbardziej interesuje korzystających z oferty basenu, poprawi się funkcjonalność zjeżdżalni, a także strefy odnowy biologicznej. Wymienione zostaną ściany, sufity, podłogi, zainstalowane będą nowe natryski, w pomieszczeniu z suchą sauną zmienione zostaną m. in. wykładziny. Dodatkowo powstanie jeden duży hydromasaż. Zamontowana zostanie sauna na podczerwień, czyli doskonała opcja dla osób, które nie mogą z różnych powodów korzystać z tradycyjnej sauny. Basenowicze będą mogli skorzystać także ze specjalnego wiadra, pełnego zimnej wody. Chodzi o połączenie zabiegu przegrzania ciała z zabiegiem nagłego ochładzania, co pozwoli na odczucie w pełni pozytywnego wpływu sauny.

Na razie trwają czynności przygotowawcze przed właściwymi pracami modernizacyjnymi. – Trudno teraz mówić czy remont przebiega zgodnie z planem. Jesteśmy jeszcze w zasadzie w końcówce prac rozbiórkowych – mówi Jerzy Przychodzeń.

Mieszkańcy Zambrowa z żalem komentują, że nie mogą korzystać z uroku pływalni. Jak tłumaczy burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski, nigdy nie ma dobrego terminu, aby zamknąć basen. Pozostaje zatem uzbroić się w cierpliwość. Zambrowianie będą mogli korzystać z odnowionego basenu za niespełna trzy miesiące. Planowany termin zakończenia inwestycji to 9 październik br. Remont pływalni będzie kosztował około 3 mln 800 tysięcy złotych.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *