TwitterFacebook

Uwaga na zmiany organizacji ruchu przy zambrowskim cmentarzu

Przed Dniem Wszystkich Świętych w okolicy zambrowskiego cmentarza parafialnego zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Zmiany będą obowiązywały od wtorku (31.10) od godziny 12.00 do piątku (03.11), również do godziny 12.00.

Z ruchu całkowicie wyłączony będzie krótki odcinek ul. Cmentarnej (od skrzyżowania z ul. Obrońców Zambrowa do cmentarza) oraz odcinek ul. Ks. Krajewskiego (biegnący wzdłuż muru cmentarza parafialnego: od skrzyżowania z ul. Ostrowską do końca muru cmentarza). Na powyższych odcinkach ulic obowiązuje zakaz ruchu pojazdów – mówi Agnieszka Predko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie. – Zakaz ten nie dotyczy dojazdu mieszkańców do posesji, firm posiadających zezwolenia na handel w tych dniach pod cmentarzem i osób niepełnosprawnych wyjaśnia Agnieszka Predko.

Urząd Miasta ustalił, że samochody można parkować wzdłuż ul. Ostrowskiej na odcinku od wyjazdu ze stacji paliw „Orlen” do skrzyżowania z ul. Ks. Krajewskiego. Parking dla osób niepełnosprawnych będzie znajdował się przy ul. Ostrowskiej – w obrębie cmentarza komunalnego.

Policjanci proszą wszystkich zmotoryzowanych i pieszych użytkowników dróg o stosowanie się do wprowadzonego oznakowania oraz poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy.

Pieszych poruszających się poboczami, tym bardziej, że zmierzch zapada bardzo szybko, obowiązują przepisy odnośnie używania elementów odblaskowych przez osoby poruszające się poza obszarem zabudowanym – tłumaczy rzecznik prasowy KPP w Zambrowie.

Policja prosi też o zwrócenie uwagi na odpowiednie zabezpieczenie mienia, tj. samochodów zaparkowanych na parkingach. W pojazdach nie należy pozostawiać na widoku żadnych przedmiotów, które mogłyby kusić złodzieja. Funkcjonariusze przypominają również o odpowiednim zabezpieczeniu mieszkań i poinformowaniu sąsiadów, jeśli na okres świąteczny zamierzamy wyjechać z domu.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *