TwitterFacebook

Wakacyjne zajęcia plastyczne w Zambrowie [FOTO]

W Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie trwają wakacyjne zajęcia plastyczne. Warsztaty przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych, którzy chcieliby twórczo spędzić swój czas.

Małe artystki i artyści mogą rozwijać wyobraźnię oraz zdolności manualne. Ponadto uczą się pracować w grupie. Poznają nowe materiały i techniki plastyczne. Jak kształtować wyobraźnię dziecka przez zajęcia artystyczne? Doskonale wiedzą o tym Sylwia Korpalska oraz Włodzimierz Dąbkowski, instruktorzy plastycy z zambrowskiego MOK-u, którzy zaprosili najmłodszych na zajęcia. – Na zajęciach robimy przeróżne rzeczy, od wykorzystywania surowców wtórnych, poprzez rysowanie, malowanie, rzeźbienie w glinie samoutwardzalnej (…) staramy się przygotować takie tematy żeby dzieci wyszły zadowolone, żeby każde coś z tych zajęć mogło zanieść do domu – wyjaśnia Sylwia Korpalska. Podczas zajęć dzieci miały okazję stworzyć bezludną wyspę. W ruch poszły na przykład patyczki do czyszczenia uszu i kule styropianowe. – Dodajemy elementy, które nie kojarzą się zupełnie z tym, co będzie robione (…) nieco fantazji, trochę prawdziwych muszelek – mówi Włodzimierz Dąbkowski.

W piątek (07.07) odbędą się ostatnie zajęcia dla tej grupy wiekowej. Od przyszłego tygodnia zambrowski MOK organizuje warsztaty z techniki batiku.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *