TwitterFacebook

Więcej dziewczynek. Jak mają na imię mali zambrowianie?

W 2017 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Zambrowie zarejestrowano 372 urodzenia, czyli tyle samo, ile w roku poprzednim. Ciekawostką jest, że na świat przyszło więcej dziewczynek (193) niż chłopców (179). Jakie imiona najchętniej nadawano dzieciom w minionym roku?

Imiona najczęściej nadawane dziewczynkom, to Julia, Gabriela, Zuzanna, Wiktoria, Alicja, Amelia, Maria oraz Marcelina. W Zambrowie zarejestrowano również dzieci pod imionami Blanka, Sofia, Aurelia, Dagmara, Raiana i Mia. Najpopularniejsze imiona dla chłopców, to Aleksander, Jan, Jakub, Mikołaj, Michał, Szymon, Miłosz, Kacper, Marcel i Antoni. Rzadko nadawane imiona chłopcom, to Nataniel, Kajetan, Leon, Witold, Tobiasz i Medard.

Odnotowano nieznaczny wzrost liczby zarejestrowanych zgonów w stosunku do 2016 roku.

W roku 2016 zarejestrowano 268 zgony, natomiast w 2017 roku 271 – informuje Anna Bączyk, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Zambrowie.

Zmniejszyła się natomiast liczba zawieranych małżeństw. W 2017 roku ślub wzięło 180 par, czyli o 13 mniej niż w roku 2016.

W ubiegłym roku 10 zambrowian zdecydowało się na zmianę nazwiska. Najczęściej były to kobiety. Imię zmienił tylko 1 mężczyzna.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *