TwitterFacebook

Więźniowie z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze pracują na rzecz społeczeństwa

Lada dzień ma zakończyć się wymiana ogrodzenia przy Ośrodku Wsparcia Rodziny „Caritas” w Zambrowie. Na placu przed ośrodkiem do wykonania są również prace porządkowe. W te zaangażowali się więźniowie z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze.

Ośrodek „Caritas” w Zambrowie znajduje się w charakterystycznym budynku, jedynym ocalałym obiekcie po dawnych koszarach zambrowskich. Budynek powstał na początku ubiegłego wieku. Stanowi ciekawy przykład architektury drewnianej. Bez zgody konserwatora zabytków nie da się tam nic wyremontować ani wybudować.

Od konserwatora zabytków dostaliśmy uzgodnienie, także trochę nam się tutaj sytuacja jeśli chodzi o wizerunek tego miejsca polepszy – informuje Włodzimierz Łąka z Urzędu Miasta Zambrów.

Jak przyznaje terapeuta zajęciowy w zambrowskim ośrodku Barbara Reinke, ogrodzenie od dawna wymagało rewitalizacji.

Brama wiadomo w jakim stanie była, poobdzierana, stara, widać na niej było „ząb czasu”. Potrzebne jest nam ładne, duże, wysokie ogrodzenie – mówi B. Reinke. – Panowie tutaj pracują, karczują drzewa, bo tak zostało postanowione – uzupełnia.

Oprócz wymiany ogrodzenia porządkowany jest teren wokół obiektu. Wykonawcą inwestycji jest firma z Zambrowa. W prace włączyli się też więźniowie z Czerwonego Boru.

Jest praca jest zajęcie – mówi jeden z osadzonych w ZK w Czerwonym Borze. – Odrabiamy prace społeczne, wczoraj wykopywaliśmy opony, dzisiaj zrywamy płytki chodnikowe – dodaje kolejny.

Zagospodarowanie terenu przy „Caritas” zostało wpisane na listę projektów rewitalizacyjnych w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Miasto Zambrów na lata 2017-2022. Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków własnych miasta. Modernizacja będzie kosztowała około 150 tysięcy złotych.

Marzena Wiśniewska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *