RN
TwitterFacebook

Wybory parlamentarne 2019: Koalicja Obywatelska ruszyła z kampanią w Łomży. W dwóch turach [FOTO]

W tygodniu swoich kandydatów do sejmu RP zaprezentowały struktury miejskie Platformy Obywatelskiej. Natomiast dzisiaj (23 sierpnia) pozostałych kandydatów z Koalicji Obywatelskiej zaprezentował radny sejmiku województwa podlaskiego, Jacek Piorunek. 

Wszystkie partie robią konferencje wspólne, nawet ta wczorajsza słynna PiSu, gdzie było potężne spięcie między dwoma kandydatkami (podczas spotkania z mediami jedna z kamer zarejestrowała kłótnię między poseł Bernadetą Krynicką, a kandydatką na posła Agnieszką Muzyk – przyp. red.), ale mimo wszystko wszyscy byli razem. Myślę, że jest to może efekt trochę braku doświadczenia w kampanii i następne konferencje z pewnością już będą wspólne – skomentował tę sytuację Jacek Piorunek.

Na spotkaniu z mediami obecni byli m.in. Tadeusz Nowak z Partii Zielonych (10. miejsce) oraz członkowie Platformy Obywatelskiej – Dorota Sasinowska (18. miejsce) i Marek Samul (20. miejsce). Wcześniej, w środę (21 sierpnia) KO zaprezentowała Macieja Andrzej Borysewicza (4. miejsce) i Alicję Łepkowska-Gołaś (25. miejsce).

Koalicja Obywatelska nie będzie miała łatwej drogi do parlamentu, ale jesteśmy optymistyczni. Wierzymy, że lista KO zdobędzie przynajmniej 5 z 14 mandatów przydzielonych całemu okręgowi – dodawał Piorunek.

Zarówno w środę, jak i dzisiaj przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej jasno wyrazili poparcie dla Zenona Białobrzeskiego, który będzie kandydatem PSL (przy poparciu pozostałych partii opozycyjnych) do Senatu RP w okręgu nr 59.

Często mówi się, że Ziemia Łomżyńska jest regionem wspierającym PiS. Tymczasem widzimy, że Prawo i Sprawiedliwość z lekceważeniem traktuje wyborców tej ziemi. Umiejscowienie kandydatów z Łomży, zasłużonych działaczy tej partii pod koniec pierwszej dziesiątki, za kandydatami Białegostoku, Suwałk, Radziłowa czy Sokółki budzi nasze zdziwieniemówił radny łomżyński Piotr Serdyński i dodawał, że jeszcze gorszą sprawą jest wystawienie jako kandydata na senatora tzw. politycznego spadochroniarza, który w żaden sposób nie jest związany z naszym okręgiem.

Poniżej listy do Sejmu RP, okręg wyborczy nr 24, Białystok:

1. Tyszkiewicz Robert
2. Truskolaski Krzysztof
3. Kamińska Bożena
4. Borysewicz Maciej
5. Czykwin Eugeniusz
6. Den Jolanta
7. Bil-Jaruzelski Krzysztof
8. Cieślik Leszek
9. Sitarska Agnieszka
10. Nowak Tadeusz
11. Bagan-Kurluta Katarzyna
12. Piorunek Jacek
13. Gutowski Mateusz
14. Raś Andrzej
15. Roszkowska Halina
16. Kaszyńska Danuta
17. Doliwa Adam
18. Sasinowska Dorota
19. Karaszewska Katarzyna
20. Samul Marek
21. Ławrowska Dorota
22. Talkowski Bronisław
23. Szczygieł-Rogowska Joalnta
24. Targoński Łukasz
25. Łepkowska-Gołaś Alicja
26. Karczewska Wioletta
27. Zero Franciszek
28. Cimoszewicz Tomasz

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − fourteen =