RN
TwitterFacebook

Wybory parlamentarne 2019: Marek Komorowski kandydatem do senatu za śp. Kornela Morawieckiego

Państwowa Komisja Wyborcza zmieniła listę kandydatów do Senatu RP w zbliżających się wyborach do parlamentu. W okręgu wyborczym nr 59 miejsce śp. Kornela Morawieckiego zajął Marek Komorowski z Prawa i Sprawiedliwości. 

Zgodnie z Kodeksem wyborczym, jeśli skreślenie nazwiska kandydata na senatora nastąpiło wskutek jego śmierci, zgłaszający ma możliwość zgłoszenia nowego kandydata, najpóźniej w 15 dniu przed dniem wyborów. Nie wymaga to zbiórki co najmniej 2 tys. podpisów, co jest konieczne przy zgłaszaniu kandydatów na senatora.

Ustawowy termin wypadł 28 września, czyli w sobotę. Zgodnie z prawem termin został więc przesunięty na najbliższy dzień roboczy, czyli 30 września. Państwowa Komisja Wyborcza już zmieniła na swojej stronie listę kandydatów do senatu. Zamiast śp. Kornela Morawieckiego, pojawił się Marek Komorowski – wiceprzewodniczący sejmiku województwa podlaskiego i radca prawny z Zambrowa.

pg

1 komentarz

  1. jba Odpowiedz

    Pan Marek Komorowski absolutnie nie powinien być zgłoszony na kandydata do Senatu RP.
    Jako wieloletni radca prawny reprezentujący samorządy gminne włóczył niewinnych ludzi po sądach za odpłatność przyłączy sanitarnych i wodociągowych.
    Wiedząc, że nie ma ku temu podstaw prawnych wręcz odwrotnie, Uchwała Sądu Najwyższego RP jednoznacznie wskazywała, że obywatele nie powinny ponosić tego rodzaju obciążeń. Ludzie, którzy przegrali sprawy są do dania dzisiejszego pokrzywdzeni z tytułu wydanych krzywdzących wyroków; ci ludzie musieli zapłacić za przyłącza i dodatkowo byli obciążeni kosztami procesu sądowego. Tylko dlatego , że w tych sprawach nie orzekał SĄD ale sędzia, a Pan Marek Komorowski nie służył bezstronnie ludziom jako radca prawny

    Taką postawą ten Pan nie zasłużył na to , aby reprezentować elektorat wyborczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *