RN
TwitterFacebook

Zakład Karny w Czerwonym Borze: Osadzeni zmierzą się z dyktandem

Osadzeni w całej Polsce mierzą się z VII Ogólnopolskim Dyktandem dla Osadzonych „Czerwony Bór 2020″. W rozpoczętym na przełomie roku wydarzeniu swoją gotowość zgłosili osadzeni z 39 jednostek.

Ogólnopolskie Dyktando dla Osadzonych „Czerwony Bór” to marka zdecydowanie rozpoznawalna w Polsce penitencjarnej. Jest to doskonała okazja do propagowania kultury języka ojczystego i zachęcania uczestników do podnoszenia znajomości zasad pisowni wyrazów oraz interpunkcji. Dyktando cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem wśród osadzonych.

Współorganizatorem dyktanda jest Okręgowa Komicja Egzaminacyjna w Łomży, która przygotowała tekst dyktanda i zajmie się sprawdzeniem nadesłanych prac w sposób obiektywny i jednolity. Egzaminatorzy OKE przy ocenianiu prac wezmą pod uwagę poprawność ortograficzną i interpunkcyjną, zadecydują o wadze popełnianych błędów.

Konkurs rozpoczęto jeszcze w starym 2020 roku kiedy to ogłoszono regulamin konkursu a chętnym jednostkom penitencjarnym przesłano tekst dyktanda w formie pliku dźwiękowego. Nad prawidłowym przebiegiem ortograficznych zmagań czuwają funkcjonariusze Służby Więziennej przy zachowaniu całkowitej bezstronności. Osadzeni po odsłuchaniu i zapisaniu tekstu będą mieli 5 minut na sprawdzenie i naniesienie ewentualnych poprawek.

Ogłoszenie wyników odbędzie się w lutym 2021 r. Osoby wyróżnione otrzymają dyplomy i słowniki a triumfator oprócz nagrody głównej otrzyma tytuł Mistrza Ortografii 2020.

ZK Czerwony Bór

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + 1 =