RN
TwitterFacebook

Zambrów: bezpłatna komunikacja miejska okazała się strzałem w dziesiątkę

Początek roku przyniósł znaczny wzrost zainteresowania transportem publicznym w Zambrowie. To efekt likwidacji kasowników i wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Od 1 stycznia br. w Zambrowie nie ma biletów autobusowych. Każdy, kto chce, może tam za darmo jeździć komunikacją miejską. Jak mówi Jerzy Burak, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta Zambrów, liczba pasażerów wzrosła niemal trzykrotnie. – W poprzednich latach średnia liczba osób podróżujących autobusem to 7-8 osób na 14 do 19 kursów dziennie. Na komunikację tę bezbiletową, czyli dla korzystających za darmo, okazało się z ostatnich kontroli, że w godzinach szczytu porannego jest na każdy autobus ponad 20 osób – informuje. Rekordowa liczba pasażerów – ponad 60 osób – korzysta z kursu porannego. Podróżujący komunikacją miejską mogą nim dojechać do nowej siedziby Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Szkoły Podstawowej nr 4 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących znajdującego się przy ul. Konopnickiej w Zambrowie.

Za wprowadzeniem darmowej komunikacji opowiedzieli się wszyscy radni miejscy. Zmiany, które weszły od stycznia, natychmiast przyniosły oczekiwane rezultaty. Zdecydowanie więcej mieszkańców jeździ teraz nowymi autobusami – zauważa radna Barbara Reinke. – Fantastycznie, widzę że dużo ludzi korzysta – podkreśla. A co o bezpłatnej komunikacji sądzą zambrowianie? – Super pomysł, teraz jeździmy głównie autobusami – mówią mieszkańcy Zambrowa.

W tym roku na wszelkie wydatki związane z komunikacją miasto przeznaczyło w swoim budżecie około 300 tysięcy złotych. W ubiegłym roku była to kwota o blisko 100 tysięcy złotych niższa.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *