TwitterFacebook

Zambrów: Dotacje na działania wspierające osoby niepełnosprawne

70 tysięcy złotych mogą otrzymać organizacje, stowarzyszenia, instytucje i kluby sportowe w konkursach ogłoszonych przez burmistrza miasta Zambrów na wsparcie zadań publicznych z zakresu wspierania inicjatyw na rzecz osób niepełnosprawnych, promocji sportu i idei wolontariatu. Ich zadaniem będzie przede wszystkim aktywizacja mieszkańców, promocja zdrowego stylu życia oraz pomoc osobom z dysfunkcjami.

Jak mówi Monika Mierzejewska z Biura Rady Miasta Zambrowa, konkurs ma wyłonić podmioty, które podejmą się realizacji tych zadań w ciągu całego roku.

– Konkursy mają na celu wyłonienie i zlecenie organizacjom pozarządowym czy innym podmiotom, czy klubom sportowym przyznania dotacji z budżetu miasta. Konkursy obejmują różne zadania: wspieranie inicjatyw na rzecz osób niepełnosprawnych, kultury fizycznej i sportu, promocji idei wolontariatu w środowisku lokalnym.

Realizacja zadań ogłoszonych w konkursach rozpocznie się już pod koniec tego miesiąca.

– Realizacja tych zadań planowana jest od 25 marca do końca roku. Wszystkie dodatkowe informacje i ogłoszenia znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miasta Zambrów.

Termin składania ofert mija 13 marca.

MS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *