RN
TwitterFacebook

Zambrów: dzieci były szarpane i popychane w żłobku? Policja bada sprawę

Zambrowska policja bada skargę, jaką na zachowanie opiekunek ze Żłobka Miejskiego złożyli rodzice. W sprawie postanowiła interweniować też jedna z radnych Zambrowa.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie sprawdzają czy w Żłobku Miejskim dochodziło do przemocy wobec dzieci. Zgłoszenie złożyli rodzice maluchów w wieku od roku do trzech lat. – Wpłynęło zgłoszenie od rodziców małoletnich dzieci, które uczęszczają do jednej z placówek opiekuńczych w Zambrowie o niewłaściwej opiece. Na tę chwilę prowadzone są czynności sprawdzające przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego, które mają na celu sprawdzić czy w ogóle doszło do popełnionego przestępstwa pod kątem narażenia na bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia – poinformowała naszą redakcję mł. asp. Agnieszka Predko z KPP w Zambrowie. Podopieczni mieli być między innymi szarpani przez opiekunki. – Rodzice, można powiedzieć zarzucają, że opiekunki miały niewłaściwie zajmować się dziećmi. Prawdopodobnie miało to być jakieś szarpanie, popychanie tych dzieci. Rodzice te relacje mieli od swoich dzieci – dodaje Agnieszka Predko.

Informacjami, jakie otrzymała od rodziców i dziadków dzieci uczęszczających do Żłobka Miejskiego zaniepokojona jest również jedna z radnych Zambrowa. Radna Anna Chętnik postanowiła interweniować w Urzędzie Miasta. Podczas ostatniej sesji rady zwróciła się do burmistrza Kazimierza Dąbrowskiego z pytaniami dotyczącymi nieprawidłowego postępowania przez pracowników żłobka wobec maluchów. – Rodzice skarżą się, że dzieci były szarpane czy bite. Zaistniała sytuacja stosowania kar cielesnych wobec dzieci. To wzburzyło rodziców. Pojawiły się też takie uwagi, że niektóre panie przyjmujące dzieci pod swoją opiekę były pod wpływem alkoholu – mówi radna miasta Zambrów Anna Chętnik.

Anna Chętnik w piśmie skierowanym do burmistrza miasta Zambrów pyta o to jak przebiegała rekrutacja pracowników do pracy z dziećmi w żłobku, a także czy były uwzględnione podczas zatrudniania pracowników kryteria przewidziane pod poszczególne stanowiska pracy w tej placówce. Radna czeka na odpowiedź pisemną. Do sprawy będziemy wracać.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty − 16 =