RN
TwitterFacebook

Zambrów: Grupa Niebieska PPŁ już na pielgrzymim szlaku [FOTO]

Z Zambrowa na pielgrzymi szlak wyruszyła Grupa Niebieska im. Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Dziś pątnicy mają do przejścia 29 km, a dzień zakończą wieczorną adoracją Najświętszego Sakramentu w Zarębach Kościelnych.

Pierwszy dzień pielgrzymki rozpoczął się Mszą świętą w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. Tuż po godz. 7.00, pod eskortą policji, pielgrzymi wyruszyli w kierunku Czyżewa, odprowadzani przez licznych mieszkańców miasta, którzy nie mogli uczestniczyć w całej pielgrzymce, ale przechodząc choć jeden odcinek trasy, chcieli w ten sposób wziąć udział w pątniczym trudzie. Trasa przemarszu pierwszego dnia przebiega przez miejscowości Chmiele, Przeździecko Jachy, Andrzejewo i Dąbrowę. Na nocleg pątnicy dotrą do Zarąb Kościelnych, gdzie zakończy się on adoracją Najświętszego Sakramentu i Apelem Jasnogórskim.

To są przede wszystkim rekolekcje w drodze. Każda pielgrzymka wiąże się z trudem i wysiłkiem podejmowanym w konkretnej intencji. Przed nami piękny czas modlitwy i zastanowienia się nad własnym życiem i moją relacją do Pana Boga. Jest to też czas odkrywania daru wspólnoty, bo nie idziemy sami. Mamy obok siebie braci i siostry, z którymi spędzimy 13 dni i to jest też doskonała okazja do sprawdzenia, jak wielkim darem jest dla mnie drugi człowiek – mówi ks. Radosław Ryłka, przewodnik Grupy Niebieskiej.

Wielu osób idzie na pielgrzymkę już kolejny raz. Jednak, jak mówią, jest to zawsze wyjątkowe wydarzenie, na które czeka się cały rok – Idę do Częstochowy po raz siódmy. Nie wyobrażam sobie sierpnia bez pielgrzymki i mimo, że przybywa mi lat to czekam na ten dzień wymarszu przez 12 miesięcy. Niosę ze sobą intencje swoje i mojej rodziny i to mi pomaga w tym, aby się nie poddawać, mimo bólu nóg czy deszczu – przyznaje Janina, pątniczka z Grabówki.

Nie zabrakło również tych, którzy w tym roku po raz pierwszy biorą udział w rekolekcjach w drodze – Chęć pójścia w pieszej pielgrzymce rosła we mnie od kilku lat. W tym roku zdecydowałem się pójść po raz pierwszy i mam nadzieję, że będzie to początek pięknej przygody z Panem Bogiem. Idzie wiele osób młodych w naszej grupie, którzy tak jak ja chcą zbliżyć się do Boga i chyba po to jest pielgrzymka, aby zobaczyć jak bardzo On nas kocha – mówi Adam z Zambrowa.

W Grupie Niebieskiej pielgrzymują pątnicy z dekanatów: Zambrów, Kobylin, Wysokie Mazowieckie, Łapy, Szepietowo i Czyżew. Drugiego dnia pielgrzymi wyruszą na szlak o godz. 8:00. Do głównego członu Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej dołączą w Broku.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *