RN
TwitterFacebook

Zambrów: Grupa Ratownicza Nadzieja rekrutuje

Przed nimi godziny szkoleń, ćwiczenia oraz poznawania procedur postępowania podczas sytuacji kryzysowych. Grupa Ratownicza Nadzieja w Zambrowie rozpoczęła nabór kandydatów na ratowników medycznych.

Warunek to ukończone 18 lat i pełne zdrowie fizyczne, a także chęci i zaangażowanie do zdobywania nowych umiejętności, mogących uratować życie poszkodowanym lub zaginionym w terenie.

– Chcemy nauczyć naszych kandydatów radzenia sobie w trudnych sytuacjachmówi ks. Łukasz Brzostowski, kierownik oddziału w Zambrowie.  Trzeba nieść tę nadzieję każdemu człowiekowi w trudnej sytuacji, w której może znaleźć się nagle. Wykwalifikowany człowiek staje się ratownikiem, który może nieść pomoc w każdej chwili życia, w każdej sytuacji, w której się znajdujemy. To jest bardzo ważne, żeby być przygotowanym do sytuacji, kiedy może przyjść nagle, czyli sytuacji która powoduje stres, powoduje emocje, które mogą blokować przed jakimkolwiek działaniem. 

Odbyło się już pierwsze spotkanie dla kandydatów na ratowników. I jak przyznają jego uczestnicy, chcą przede wszystkim nauczyć się nieść pomoc innym:

Nabór chętnych do wstąpienia w szeregi ratowników Nadziei trwa. Wszelkie informacje o warunkach rekrutacji można uzyskać, pisząc na adres mailowy: zambrow@grupanadzieja.pl

Marcin Szczepański/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *