RN
TwitterFacebook

Zambrów: Jeden z oddziałów szpitalnych wstrzymał przyjęcia

Wstrzymane do odwołania zostały przyjęcia na oddział chirurgiczny w Szpitalu Powiatowym w Zambrowie. Spowodowane jest to wykryciem zarażenia koronawirusem wśród personelu oddziału, w tym dwóch lekarzy.

O tym, jak wygląda sytuacja na oddziale, mówi nam dyrektor zambrowskiej lecznicy, Bogusław Dębski:

– Te osoby, u których można było zakończyć proces leczenia, zostały wypisane i została jedna osoba. Czekamy na wyniki pozostałego personelu, bo chcemy żeby nie stwarzali w razie czego zagrożenia dla innych, niezakażonych czy też dla pacjentów. Musimy mieć pewność, że zlikwidowaliśmy ognisko koronawirus na tym oddziale. 

Jednocześnie szef szpitala zaznacza, że nie doszło do żadnych zakażeń wśród pacjentów. Zwraca także uwagę na to, że dużo zamieszania wprowadza m.in dłuższy czas oczekiwania na wyniki testów:

– Wiele zależy od warunków pobierania, transportowania, przechowywania tych próbek, bo przecież długie przechowywanie, a teraz mamy z tym do czynienia, bo laboratoria są zapchane, powoduje często wynik nieokreślony. Mówią, że jest do powtórzenia i to bardzo komplikuje nam wszystkim życie, bo nie wiemy czy dany pacjent czy też pracownik jest zdrowy czy chory. 

Pozostałe oddziały szpitala funkcjonują normalnie. Przypomnijmy, że na początku miesiąca, również z powodu wykrycia zachorowań na COVID-19 wśród personelu, przez kilka dni wstrzymane były przyjęcia na oddział wewnętrzny zambrowskiej lecznicy.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen + twenty =