RN
TwitterFacebook

Zambrów: Kolizja przed przejściem dla pieszych. Dziecko trafiło do szpitala

Zambrowska policja apeluje do kierowców o zachowywanie odpowiedniej odległości od poprzedzających nas pojazdów. W wyniku niezastosowania się do tej zasady wczoraj (26.11.) w Zambrowie doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej, w wyniku której 11-latka trafiła do szpitala. 

Kierowca suzuki jadący od strony centrum miasta w kierunku Długoborza zatrzymał pojazd przed przejściem dla pieszych. Jadąca tuż za nim kierująca nie zachowała już należytej ostrożności i wjechała w poprzedzające ją auto.

W tył pojazdu uderzył inny pojazd osobowy. Kierowca to 78-letnia mieszkanka Zambrowa, która nie zachowała należytej ostrożności i uderzyła w poprzedzający ją pojazd. W samochodzie prowadzonym przez 40-latka znajdowała się jego 11-letnia córka, która została przewieziona do szpitala, na szczęście bez obrażeń – mówi mł. asp. Agnieszka Predko z zambrowskiej policji.

Policja apeluje o rozwagę i szczególną ostrożność ze względu na coraz gorsze warunki atmosferyczne.

– Są mgły, szybko zapada zmrok i widoczność jest bardzo ograniczona. O ostrożność apelujemy też do pieszych. Powinny one używać elementów odblaskowych, a przechodząc przez jezdnię należy upewnić się czy jest bezpiecznie i można przejść na druga stronę jezdnidodaje Predko. 

Tylko wczoraj w naszym kraju doszło do 69 wypadków drogowych, w których zginęło 9 osób, a 68 zostało rannych.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 11 =