RN
TwitterFacebook

Zambrów: lądowisko dla helikopterów prawie gotowe [FOTO]

Budowa lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy Szpitalu Powiatowym w Zambrowie prawie gotowa i zakończy się przed terminem wyznaczonym na wrzesień.

23 kwietnia rozpoczęto realizację inwestycji wartej 6 mln złotych. Połowa pieniędzy przeznaczona została na budowę lądowiska, druga część na zorganizowanie i wyposażenie szpitalnego oddziału ratunkowego.

Dwa miesiące przed wyznaczonym końcem inwestycji, główny księgowy szpitala Jan Bańko przyznaje, że prace są już na finiszu. – Realizacja inwestycji posuwa się naprawdę w błyskawicznym tempie. Widać już płytę lądowiska, zostało także zamontowane jej oświetlenie. Jest  gotowy dojazd do lądowiska. Istotnym elementem inwestycji była modernizacja urządzeń sanitarno-kanalizacyjnych oraz deszczowych. To zostało już wykonane w stu procentach. Pozostały do wykonania jedynie prace przy ułożeniu chodników i montaż ogrodzenia wokół terenu lądowiska – mówi Jan Bajno.

Równocześnie kontynuowane są prace mające na celu dostosowanie i rozbudowę izby przyjęć do standardów szpitalnego oddziału ratunkowego (tzw. SOR).

Warto dodać, że 18 lipca szpital powiatowy w Zambrowie otrzymał kolejne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na modernizację istniejących poradni specjalistycznych oraz utworzenie poradni kardiologicznej i dziennego oddziału chemioterapii onkologicznej. Wartość inwestycji to ponad 4 mln 800 tys. złotych.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty − three =