RN
TwitterFacebook

Zambrów. Letnie muzykowanie z kapelą [FOTO]

Zespół Winyl, Kapela Ludowa „Szansa”, karaoke i dużo muzyki serwowanej przez DJ – tak spędzili niedzielny wieczór mieszkańcy Zambrowa. Letnie muzykowanie, bo pod takim hasłem odbywała się impreza zainaugurowana w zeszłym roku, zgromadziła wielu mieszkańców miasta, chcących posłuchać dobrej muzyki i miło spędzić czas.

Chcieliśmy zorganizować coś dla mieszkańców tzw. koszar, czyli najstarszej części miasta. Stąd daleko jest do kina, do Centrum Kultury i duża część ludzi starszych nie może pozwolić sobie na to, żeby korzystać z atrakcji kulturalnych proponowanych przez te instytucje. Więc powstał taki pomysł, aby na skwerze przy Szkole Podstawowej Nr 3, gdzie są miejsca do siedzenia, zorganizować koncerty lokalnych muzyków. Poprosiliśmy o współpracę także zaprzyjaźnionego z nami DJ. I dzięki temu można posłuchać dobrej muzyki, potańczyć, a nawet spróbować swoich sił w karaoke – mówi Elżbieta Bagińska ze Stowarzyszenia „Szansa”.

Koncerty odbyły się w niedzielę, 14 lipca i trwały do późnych godzin wieczornych, a najodważniejsi próbowali swoich sił na trawiastym parkiecie. Jak zapowiadają organizatorzy, kolejne „Letnie muzykowanie” zaplanowano na początek sierpnia.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *