RN
TwitterFacebook

Zambrów: Mieli brać łapówki za przetargi. Odpowiedzą za to przed sądem

Łomżyńska prokuratura skierowała wniosek do sądu akt oskarżenia przeciwko Bogdanowi K., byłemu Dyrektorowi Gospodarstwa Pomocniczego przy Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze oraz jego zastępcy Antoniemu B. Mieli oni przyjmować łapówki za przetargi.

Jest to pokłosie zatrzymania, którego dokonało białostockie CBA w marcu br.. Wtedy to w ręce funkcjonariuszy trafili Bogdan K., były Dyrektor Gospodarstwa Pomocniczego przy Zakładzie Karnym oraz jego zastępca Antoni B. Jak ustalono, mężczyźni przyjmowali łapówki od jednego z lokalnych przedsiębiorców, wykonujących roboty budowlane na rzecz instytucji, w których pracowali. Mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Bogdanowi K. przedstawiono trzy zarzuty popełnienia przestępstw polegających na przyjęciu korzyści majątkowych w latach 2010 – 2012 w łącznej kwocie około 75 tysięcy złotych w związku z realizacją przetargów i wykonawstwem prac remontowo-budowlanych na terenie Zakładów Karnych w Czerwonym Borze, Przytułach Starych, Chrubieszowie oraz Kluczborku. Antoniemu B. przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa polegającego na przyjęciu korzyści majątkowej w kwocie nie mniejszej niż 7 tysięcy złotych w związku z realizacją wspomnianych prac – informuje Rafał Kaczyński z Prokuratury Okręgowej w Łomży. Teraz obaj odpowiedzą za to przed sądem. Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Zambrowie 31 maja br.

W toku śledztwa, wobec podejrzanych, stosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych w kwotach 20 oraz 15 tysięcy złotych, zakazu opuszczania kraju, a także dozory policji.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 2 =