RN
TwitterFacebook

Zambrów: Nowy radiowóz z dotacją z budżetu województwa

80 tys. zł przekazał Podlaskiej Policji, Zarząd Województwa Podlaskiego na zakup nowego, nieoznakowanego radiowozu. Porozumienie w tej sprawie podpisał w piątek (16.10) wicemarszałek Marek Olbryś oraz nadinspektor Robert Szewc, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku. 

Przekazane pieniądze pomogą kupić samochód osobowy w policyjnej wersji nieoznakowanej RD Video na rzecz Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie.

– Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie województwa jest dla nas bardzo ważne – podkreślił podczas spotkania Marek Olbryś.

Dziękując radnym wojewódzkim za to, że przychylili się do wniosku zarządu zaznaczył, że zambrowska komenda nie posiadała dotychczas takiego radiowozu.

– Ten samochód bardzo się przyda, bo ściga przede wszystkim ludzi, którzy jeżdżą za szybko i łamią przepisy, co sprzyja wypadkom – dodał wicemarszałek.

Jak zaznaczył nadinsp. Robert Szewc, nowy radiowóz będzie autem o znakomitych parametrach. Będzie służyło do ścigania piratów drogowych na „zachodnich kresach województwa podlaskiego”. Nowy samochód pojawi się na drogach jeszcze w tym roku.

– Otrzymane dofinansowanie ma dla Podlaskiej Policji ogromne znaczenie. To dowód na to, że samorząd stale nas wspiera i rozumie nasze potrzeby – podkreślił.

80 tys. na zakup nowego radiowozu to kolejne w tym roku wsparcie udzielone policjantom przez samorząd województwa. Poprzednie porozumienie opiewało na kwotę 160 tys. zł. Pozwoliło to na dofinansowanie zakupu trzech radiowozów. Wicemarszałek Olbryś podczas spotkania zaznaczył, że zarząd województwa jest otwarty na pomoc policji także w kolejnych latach.

Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 2 =