RN
TwitterFacebook

Zambrów: Odnowiona biblioteka kusi czytelników [FOTO]

Wyremontowane pomieszczenia, nowoczesne wyposażenie i sprzęt multimedialny. Zakończyła się już modernizacja głównej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego 2.

W ubiegłym roku wykonano drenaż i nową elewację budynku, a także przygotowano taras, na którym będą odbywały się imprezy plenerowe. Tegoroczny remont pomieszczeń budynku obejmował m.in. malowanie sal, montaż klimatyzacji, zakup nowych mebli oraz sprzętu komputerowego.

Zakres prowadzonych prac był bardzo szeroki. Zostały wymienione wszystkie regały, lady, stoły i krzesła. Biblioteka wzbogaciła się też o takie urządzenia jak projektor, mikrofon i nagłośnieniemówi Jolanta Chrostowska-Sufa z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie.

Biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie można wypożyczyć książki, ale też miejsce spotkań i ciekawych aktywności.

Mając do dyspozycji takie przyjazne miejsce i narzędzia myślę, że będziemy w stanie zachęcić mieszkańców, żeby odwiedzali bibliotekę i angażowali się w różne spotkania. Mamy też nadzieję, że uda nam się pozyskać środki finansowe z grantów na ciekawe wydarzenia kulturalnedodaje Chrostowska-Sufa. 

Rozłożona na dwa lata modernizacja placówki kosztowała 820 tysięcy złotych. Ponad 650 tysięcy złotych to dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu “Biblioteka+”. 165 tys. złotych zostało też przekazane z budżetu miasta.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve − nine =