RN
TwitterFacebook

Zambrów. Poznawali ortografię na wesoło [FOTO]

Uczyli się na wesoło ortografii, poznawali świat przyrody i najpiękniejsze polskie miasta. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zambrowie uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach pod nazwą „Ortozagadki”. Po wysłuchaniu ortograficznej rymowanej bajki, najmłodsi wzięli udział w teście wiedzy sprawdzającym zapamiętaną treść, a także pisownię trudnych wyrazów.

Ponad 40. maluchów zajęło miejsca w czytelni Oddziału dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie przy ul. Prymasa Wyszyńskiego 2. Tematem spotkania były ortograficzne łamigłówki i zasady poprawnej pisowni. Najmłodsi wysłuchali kilku wierszowanych bajek, których bohaterami były zwierzęta, a które zawierały ukryte wyrazy, sprawiające nie jednemu problemy z pisownią.

Dziś przedstawiłam dzieciom „Ortobajki zwierzajki”, które miały na calu przypomnienie dzieciom zasady właściwej pisowni, ale także prezentacje pewnych postaw, więc każda bajka kończyła się morałem, takim pouczeniem życiowym. W bajkach były też akcenty regionalne, gdyż jedna z bohaterek mieszkała koło Zambrowa, więc w taki sposób uczymy też dzieci przywiązania do naszej małej Ojczyzny – mówi Urszula Krajewska-Szeligowska, poetka i autorka bajek.

Najmłodsi wzięli udział w quizie wiedzy sprawdzającym zapamiętaną treść przedstawionej bajki. Były też pytania dotyczące poprawnej pisowni najtrudniejszych wyrazów. Poprawne odpowiedzi nagradzane były drobnymi upominkami.

Bardzo podobały mi się te bajki, bo były śmieszne, ciekawe i opowiadał niecodziennie historie. Najbardziej zapamiętałam bajkę o krowie malarce, która opowiadała niezwykłe zdarzenia. Mogliśmy też odpowiadać na pytania, co zapamiętaliśmy z przeczytanej bajki  – przyznaje Ania, jedna z uczestniczek spotkania.

Uczestnicy spotkania mieli także okazję do zadawania pytań poetce oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia z autorskim egzemplarzem najnowszego tomiku bajek.

Marcin Szczepański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 5 =